Ahmad Zaher kod bego ba man chi asti

'زندگی من و صدای جادویی احمد ظاهر در کابل امروز'

آسمان کبود و از میان انبوه عتیقه‌های خاطره آلود "کوچه مرغ‌ها" گذشتیم تا در کافه همیشگی رسیدیم و خود را با آتش چوب‌های سوخته کابل کم‌درخت گرم کردیم. کافه‌گگی مرغوب دردل شهر که گوشه آرامی است برای من و دوستانم.

http://www.bbc.com

 

Ahmad Zahir - most famous Afghani singer

Explore Кахаров Бахтиер's board "Ahmad Zahir - most famous Afghani singer" on Pinterest. See more ideas about Singer, Singers and 40 years.

https://www.pinterest.frدر هنر احمد ظاهر چه سحریست که نسل‌ها را به هم گره زده است؟ | DW | 14.06.2019

احمد ظاهرهنرمندی که فقط ۳۳ سال زندگی کرد و اکنون درست چهل سال پس از درگذشت اش، هنوز هم همدم لحظه های پیر و جوان افغانستان در همه گوشه های دنیاست. اما راز این هنرمند و صدایش در چیست که نسل ها را می نوردد؟

https://www.dw.com

 

 

احمد ظاهر و افغانستان؛ پنجره‌ای رو به موسیقی جهان

احمد ظاهر اشعاری از فروغ فرخزاد را آهنگ ساخته و اجرا کرده است که بعضی‌ها از چنین کاری تعجب کرده‌اند اما او با این عمل نشان داد که زن و مرد می‌توانند نگاه همسانی به زندگی داشته باشند و زبان همدیگر شوند.

http://www.bbc.com

 

 

فرهاد دریا: احمد ظاهر برای من فصل پنجم شد

امروز (جمعه، ۲۴ جوزا/خرداد) چهلمین سالروز درگذشت احمد ظاهر، محبوب‌ترین خواننده‌ تاریخ افغانستان است. در این مطلب، فرهاد دریا که او نیز یکی از مشهورترین آوازخوانان افغانستان در حال حاضر است، روایتش را از احمد ظاهر بیان کرده است. کندز برای منِ کودک، بندر بهار و گذرگاه پاییز بود.

http://www.bbc.com

 

روایت دو نسل از 'بلبل خوش‌الحان' افغانستان

احمد ظاهر در دهه ۱۹۷۰ میلادی به شهرت رسید. او نه تنها روی همنسلان خود و کسانی که در زمان زندگی او به آهنگ‌هایش گوش می‌دادند و طرفدارش بودند، تاثیرگذار بوده است، بلکه چهل سال پس از مرگش، حتی روی نسل جدید در افغانستان از تاثیرگذارترین خواننده‌ها بوده است.

http://www.bbc.com